Potencjał animacyjny wystawy „Szancer, wyobraź sobie!”

12 września 2022 r. uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach pt. Wyobraź sobie. Warsztaty te przeprowadziła w sali spotkań bieckiej biblioteki Anna Wencel animatorka pracująca w Dziale Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Zajęcia skupione były wokół wiersza Juliana Tuwima Lokomotywa. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć kolejne wagony lokomotywy i dopisać rymowany tekst. „A tych wagonów jest” …. aż do 32. dorysowano na tych warsztatach kolejne wagony i utworzono tekst. Dzieci pracowały w grupach i powstały niezwykle ciekawe prace, doskonale wpasowujące się w klimat „Lokomotywy” Tuwima. Na zakończenie spotkania uczniowie stworzyli drzewo pełne marzeń. Każdy na liściu napisał swoje marzenie, którym to wzbogacił drzewo marzeń.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Mobilna Przestrzeń Kultury IV. Podróż w krainę wyobraźni Jana Marcina Szancera realizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.