Sławomir Koper gościł w Bibliotece Biecz

W czwartkowe południe 21 października 2021 roku gościem Biblioteki Biecz był Sławomir Koper, popularny pisarz i publicysta, który w bardzo udany sposób dociera do czytelników, rozpowszechniając tematykę historyczną. Koper jest autorem siedemdziesięciu trzech publikacji. W swoich książkach opisuje różne epoki: od antyku po PRL. Autor „Zbrodni z namiętności” opowiadał o tajnikach swojej popularności, ponieważ jego strategia pisania polega na „podglądaniu” znanych postaci historycznych „od kuchni”. Nie od dziś wiadomo, że czytelnicy zamiast książek wypełnionych datami i opisami skomplikowanych procesów dziejowych wolą czytać o afektach, namiętnościach i skandalach
z udziałem postaci z kart podręczników. Pisarz opowiedział także o tym jak ciekawie prowadzić narrację historyczną, by kontakt z tego typu książką był przyjemny. Podczas rozmowy nie zabrakło konkretów, czyli analizy międzywojnia i PRL-u.

Wydarzenie odbyło się w ramach Programu BLISKO. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu BLISKO przyznało dotację 49. projektom. Biblioteka Biecz otrzymała z Narodowego Centrum Kultury dofinansowanie w kwocie 107.300,00 zł. Wkład Gminy Biecz do tego projektu wynosi 12 000 zł.

„Literacki Biecz Wacława Potockiego”, którego liderem jest Biblioteka Biecz realizowany jest w cyklu dwuletnim we współpracy z partnerami: Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu, Zespołem Szkół Zawodowych w Bieczu, Muzeum Ziemi Bieckiej oraz Bieckim Centrum Kultury. Projekt objął Patronatem Honorowym Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz.