SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL

25 października 2018 r. w Czytelni Biblioteki Biecz odbyły się dwa spotkania autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas I-IV z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach, Szkoły Podstawowej w Grudnej Kępskiej, Szkoły Podstawowej w Sitnicy oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu wraz z nauczycielami. Atrakcją spotkania była suczka Nuta, która podróżuje z Autorką i uczestniczy w spotkaniach. Jest ona także bohaterką książek napisanych przez pisarkę. Pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiadała jak  powstają Jej książki, skąd wzięli się bohaterowie oraz kim oni są. Z racji tego, że pisze Ona poza powieściami dla dzieci i młodzieży książki o tematyce muzycznej, historycznej, biograficznej uczniowie mieli okazję zapoznać się z Fryderykiem Chopinem, Kornelem Makuszyńskim, Henrykiem Sienkiewiczem, Marią Curie-Skłodowską oraz Ireną Sendlerową. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie spotkaniem, zasypywali Autorkę pytaniami, a Nuta spokojnie wędrowała po sali między uczestnikami.

SPOTKANIE NR 1

SPOTKANIE NR 2