Spotkanie autorskie ze scenarzystą Tomaszem Trojanowskim

15 listopada 2018 r. w Czytelni bieckiej Biblioteki odbyły się dwa spotkania z Tomaszem Trojanowskim, autorem scenariuszy, słuchowisk radiowych, opowiadań dla dzieci, felietonów, realizatorem programów telewizyjnych, nauczycielem.  Jak sam o sobie mówi „z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz”. Przez 25 lat współpracował z Teatrem Polskiego Radia. Jest też dziennikarzem telewizyjnym. Za swój debiut Kocie historie  otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Powieść Wielki powrót nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, oraz uhonorowana nagrodą BESTSELLEREK.  Stroiciel otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2014. Jego książki wpisane są na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.  Autor opowiadając swoje dzieciństwo, lata szkolne, wciągał uczestników w dyskusję, a wszystko po to aby zachęcić młodzież do czytania książek.  Podkreślał, jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie. Swoje książki pisze po to, aby ktoś je czytał, a jeśli są one czytane to jest to wielki sukces książki i jej Autora. Inspiracją do pisania jest dla Niego życie, czyli to co się dzieje dookoła.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas V-VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, Szkoły Podstawowej w Racławicach oraz Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Bieczu.

SPOTKANIE NR 1

SPOTKANIE NR 2