„Świecie mój”. Porywający koncert piosenek Marka Grechuty

W ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu Bieckie Barwy Poezji w niedzielny wieczór 6 listopada, licznie przybyli goście mieli możność wysłuchać znamienitego koncertu utworów Marka Grechuty w wykonaniu Studia Wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Marek Grechuta był wyśmienitym artystą, którego ogromny twórczy dorobek staje się materiałem częstych interpretacji dokonywanych przez młodych artystów. Młodzież pod opieką Tomasza Kubali, dyrektora MDK z Gorlic wykonała koncert na najwyższym poziomie. Jest to bardzo krzepiące, bowiem pokazuje że poezja śpiewana jest gatunkiem, po który sięga utalentowana młodzież.

Z obszernego dorobku utworów, które pozostawił po sobie krakowski artysta, młodzież wybrała te najbardziej reprezentatywne i rozpoznawalne, a wykonując je, wokaliści zadbali, by te piosenki wybrzmiały współcześnie. Koncert zakończył się wspólnym śpiewanie artystów i publiczności piosenki „Świecie mój” oraz owacją na stojąco.

Studio Wokalne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi Tomasz Kubala, gitarzysta, kompozytor. Koncert był popisem zdolności wokalnych młodzieży, której życzymy sukcesów w dalszej artystycznej drodze. Potencjał bowiem jest.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.