To było bardzo udane spotkanie z autorką „Basi” Zofią Stanecką

We wtorek, 10 maja 2022 r., w Bibliotece Publicznej w Libuszy odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dziecięcą, autorką wielu książek o uwielbianej przez czytelników Basi, Panią Zofią Stanecką.

Podczas spotkania Pani Zofia opowiadała o tym jak wygląda praca pisarza oraz jak niezwykle istotna w tym zawodzie jest wyobraźnia. Autorka przybliżyła słuchaczom jak powstają jej książki, zdradziła również gdzie najchętniej pracuje nad ich powstaniem. Dzieci poznały także okoliczności pojawienia się „*niesfornej Basi na świecie”. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchały fragmentów książki „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” i wspólnie z autorką rozmawiały o tym, czym dla nich jest wolność. Wszystkie dzieci miały za zadanie narysować ich prywatny symbol wolności, a kilkoro uczniów opowiedziało nam wszystkim, co sprawia, że czują się wolni. Spotkaniu towarzyszyły zadania, zagadki i wspaniałe ilustracje wykonywane przez samą autorkę. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2a, 2b z Zespołu Szklono Przedszkolnego w Libuszy pod opieką wychowawczyń. Dziękujemy uczniom oraz ich nauczycielom za zaangażowanie, wspaniałą energię i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece oraz po książki z autografami autorki!

*Basia pojawiła się w domu autorki wraz z nie za przyjemnym zapachem wydobywającym się spod regału z książkami. Po krótkim dochodzeniu okazało się, że syn Zofii Staneckiej wymyślił sobie niewidzialną koleżankę, Basię właśnie, która zamieszkała pod półkami z książkami. Basia już wówczas była niesforna: a to potrzebowała małych kawałków materiału, więc chłopiec wyciął je z maminej sukienki, a to namówiła go do pocięcia w paski pracy magisterskiej mamy (napisanej na maszynie do pisania), kolejnym znów razem była głodna, więc syn autorki wetknął jej pod regał kanapkę i to ona się zepsuła, powodując niechciany zapach w domu. I tak oto zaczęły się przygody Basi w domu państwa Staneckich.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki; Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 oraz Dyskusyjnego Klubu Książki.