VII Noc Bibliotek za nami!

W ubiegłą sobotę, 9 października, w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, Biblioteka Biecz gościła grupę piętnaściorga dzieci w wieku 9-14 lat. Impreza rozpoczęła się od lektury wiersza „Czytanie wzmacnia”. Pod takim też mottem upłynęła tegoroczna Noc Bibliotek. W scenariuszu przewidziane było także czytanie na role „Dziennika: Zagadkowej Podróży Przez Czas” Michała Gołębiowskiego i Wojciecha Grajkowskiego. Czytali: Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Sekretarz Gminy Biecz Jan Szkaradek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Andrzej Bochenek, Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Adam Niziołek oraz Dyrektor Biblioteki Biecz Elżbieta Knapik.

Sobotni wieczór obfitował ponadto w inne atrakcje adresowane do młodych uczestników akcji: intelektualne gry, zabawy ruchowe, projekcje filmów, a także konkursy i zagadki grupowe polegające na szukaniu wskazówek ukrytych we wnętrzach biblioteki. Dzieci dobrze się bawiły, tworząc zgrane zespoły potrafiące dobrze współpracować. Na koniec wręczono im nagrody za uczestnictwo w akcji.