Warsztaty creative writing – „Czytajmy i piszmy”

W ramach projektu ‘”Ballady i romanse’ nasze współczesne” odbywają się nie tylko wydarzenia kulturalne. Projekt posiada również wymiar edukacyjny. Przykładem tego są warsztaty z creative writing, które 14 września o godz. 10:00 przeprowadziła Georgina Gryboś-Szczepanik, literacka blogerka oraz redaktorka Radia Kraków Kultura.

W zajęciach uczestniczyła liczna grupa młodzieży rozpoczynającej naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Uczniowie poznali tajniki tworzenia recenzji oraz poprawnego pisania o książkach. Posłużyły temu nie tylko teoretyczne rozważania, ale przede wszystkim warsztatowa część zajęć. Nie obyło się, rzecz jasna, bez odniesień do Adama Mickiewicza, szczególnie w kontekście tego, jak pisać o twórczości wieszcza, by zachęcić do lektury jego dzieł.

Pisanie chwytliwych recenzji, rozróżnianie literackich hierarchii oraz umiejętność argumentowania to bardzo pożyteczne umiejętności, nie tylko w edukacji polonistycznej.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.