Warsztaty poezjoterapii „Słowa mają moc”

W ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu Bieckie Barwy Poezji w Szkole Podstawowej w Racławicach odbyły się wyjazdowe zajęcia z zakresu poezjo terapii, które w tamtejszej szkole z uczniami VII i VIII klasy w dniu 17 listopada przeprowadziła Paulina Pyznar.

Różnorodny dobór ćwiczeń oraz atrakcyjny i nowatorski sposób przedstawienia siły, jaka tkwi w poezji, pokazały, że zajęcia o liryce wcale nie muszą być zmorą uczniów w toku polonistycznej edukacji. Rytm i metafora będące wyróżnikami poezji nadają jej rys terapeutyczny. Uczniowie z zajęć, które w interesującej formie pokazały im niecodzienny i nieszablonowy kontakt z poezją przekonali się, że czytanie, analizowanie i tworzenie, rozwija wyobraźnię, pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości, pomaga uwierzyć we własne możliwości i w możliwość skutecznego pokonywania trudności, pozwalając na uwolnienie emocji i uczuć. W przyszłości planujemy więcej tego typu zajęć.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.