Wernisaż wystawy 'Kacie sprawy’ Bartłomieja Belniaka

W piątkowe popołudnie 15 lipca 2022 r. biecką bibliotekę wypełnili goście przybyli na wernisaż wystawy rysunków satyrycznych Bartłomieja Belniaka pt. Kacie sprawy. Autor prezentowanych po raz pierwszy rysunków jest grafikiem, rysownikiem, ilustratorem i karykaturzystą, pracuje jako instruktor w pracowni artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Zawodowo współpracuje również z prasą i wydawnictwami.

Spotkanie rozpoczął muzycznie Eslavo Quartet, który tworzą uczniowie szkół muzycznych II stopnia: I skrzypce – Aleksandra Pyzik, II skrzypce – Wiktoria Liana, altówka – Weronika Kozieł, wiolonczela – Bartłomiej Mrozek. Po występie pojawił się biecki kat, który przyprowadził Autora wystawy. Trzymając głowę Bartłomieja Belniaka pod pachą zarzucił mu dworowanie z majestatu „urzędu kata” i wymusił zeznanie, że więcej nie będzie wyśmiewał kata w swoich grafikach.

Dyrektor biblioteki Elżbieta Knapik przedstawiła Autora, który zaprezentował wystawę, podarował bibliotece rysunek z KATAlogującym katem i zaprosił gości na lampkę wina.