Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Kosiby

Piątkowy wieczór 27 maja upłynął w bieckiej bibliotece pod znakiem wysublimowanych doznań artystycznych i rozmów wokół sztuki. Odbył się bowiem wernisaż ekspozycji malarstwa Ewy Kosiby metaforycznie zatytułowanej „Poszukiwanie”. Wykształcenie i praca zawodowa Artystki mają niewiele wspólnego ze sztuką. Malarstwo Ewa Kosiba traktuje jako wielką pasję i poświęca tej twórczej aktywności tyle czasu, ile może wygospodarować.

Wystawa prac Ewy Kosiby nie była pierwszą w naszej bibliotece. Artystka prezentowała już u nas swoje prace w 2007 roku. W swej twórczości inspiruje się nie tylko naturą, ale też elementami architektonicznymi przestrzeni miejskiej, stosując techniki olejną, akrylową i pastelową. W wyeksponowanych pracach widać impresjonistyczne inspiracje. Malarka podkreśla zresztą, że francuscy impresjoniści najbardziej na nią oddziałują. Obok obrazów przedstawiających elementy architektoniczne, czy utrwalające ulotne naturalne impresje, bardzo sugestywnie przedstawia się cykl portretów, pejzaże i martwe natury.

Wystawę można podziwiać w sali wernisażowej Biblioteki Biecz do 14 lipca 2022 roku.