Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczejki

W piątkowe popołudnie 22 kwietnia 2022 roku w sali spotkań Biblioteki Biecz miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczejki. Wydarzenie przyciągnęło do biblioteki liczną grupę odbiorców. Muzyczny akcent wernisażu stanowił występ Bogdana Urzędowskiego, który wykonał kilka znakomitych utworów na keyboardzie.

Tadeusz Łuczejko mieszka i tworzy w Gorlicach. Jest jednym z wybitnych twórców i działaczy kultury tworzących w województwie małopolskim. Poza malarstwem zajmuje się również tworzeniem muzyki elektronicznej ambient. Swoje zdolności muzyczne i plastyczne rozwijał od szkoły podstawowej. Jako plastyk projektował ilustracje książkowe, współpracując z takimi wydawnictwami jak Iskry, Alfa, PiK czy ART. Na koncie ma okładki do książek Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Projektował także okładki do niektórych albumów duetu Aqavoice, który założył wspólnie z Piotrem Woltanowskim, oraz plakaty Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „Ambient Festival”, których jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym od 2003 roku. Swoje prace wystawiał na wystawach: w Gorlicach, Żywcu, Kaliszu, Nowym Sączu, Tarnowie, Nowym Sączu, Katowicach, Warszawie, na Słowacji oraz w Danii. Poprzednia wystawa jego malarstwa w bibliotece w Bieczu miała miejsce w 2014 roku.

Tadeusz Łuczejko jest trzykrotnym laureatem nagrody plastycznej im. Alfreda Długosza, laureatem nagrody i wyróżnienia „Mosty Starosty” i „Statuetki Dersława” – najważniejszej nagrody przyznawanej przez Burmistrza miasta Gorlice, za osiągnięcia w promowaniu miasta. Poza tym w roku 2007 został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”.

Ekspozycję można podziwiać w sali spotkań Biblioteki Biecz do 21 maja 2022 roku.