Dary książkowe dla dzieci z Ukrainy

23 września 2022 r. w Bibliotece Młodych odbyło się uroczyste spotkanie ukraińskich dzieci i ich mam z Posłanką na Sejm RP Elżbietą Zielińską. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal. Posłanka przekazała ukraińskim dzieciom książki w języku ukraińskim pozyskane z Fundacji Powszechnego Czytania. Fundacja ta zorganizowała zbiórkę funduszy na wsparcie dla dzieci uchodźców z Ukrainy chcąc w ten sposób  zaoferować im namiastkę normalności, ciepła, bliskości i spokoju – a to wszystko daje nawet kilka minut wspólnego czytania! Spotkanie w Bibliotece przebiegło w miłej atmosferze, uprzyjemnione wspólnym czytaniem tekstów w języku polskim i ukraińskim oraz rozmową. Dzieci chętnie wybierały książki dla siebie a pozostałe otrzymała biblioteka. Zostaną one wprowadzone do księgozbioru i udostępnione czytelnikom. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Dziękujemy bardzo Pani Poseł Elżbiecie Zielińskiej oraz Fundacji Powszechnego Czytania za przekazane książki!