Wykład „Poezja polska po ’89 roku, czyli wielość głosów”

13 września w godzinach 10:00-12:00 w Bibliotece Biecz odbył się wykład naukowy adresowany do uczniów szkół średnich. Wygłosił go Jacek Lech, pracownik biblioteki. Zagadnienia poruszane podczas wykładu dotykały problemu przemiany polskiej poezji po 1989 roku. Na wstępie prelegent poruszył problem poezji tworzonej przez pokolenie Nowej Fali oraz wspomniał o poezji lat osiemdziesiątych (z uwzględnieniem poezji stanu wojennego), by opowiedzieć o nowych zjawiskach charakterystycznych dla poezji po transformacji ustrojowej: nurtach w poezji, tematach charakterystycznych dla poszczególnych poetów, poetykach, w jakich utrzymana jest współczesna liryka, a także o kilku sylwetkach twórczych poetów.

W wykładzie wzięli udział uczniowie bieckich szkół średnich: o godz. 10:00 klasa I Liceum Ogólnokształcącego, natomiast o 11:15  IV klasa technikum z Zespołu Szkół Zawodowych.

Wydarzenie to otworzyło cykl spotkań z poezją i muzyką, które będą realizowane od września do listopada w ramach projektu „Bieckie Barwy Poezji”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.