XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”

W środę, 2 czerwca 2021 r. w Bibliotece Młodych odbyło się spotkanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu z czytającymi motylami w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Idea OTCD zachęca rodziców, biblioteki, szkoły i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów.

Do wspólnego czytania zaproszono znane osoby  z  naszego terenu: Burmistrza Biecza  Mirosława Wędrychowicza,  Sekretarza Gminy  Jana Szkaradka, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu Monikę Kowalską-Orlewską oraz Dyrektor Biblioteki Biecz  Elżbietę Knapik. Czytanie tradycyjnie  rozpoczęto Lokomotywą Juliana Tuwima, a następnie czytano  wiersze  Jana Brzechwy. W czytaniu uczestniczyli także uczniowie. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie podziękowali czytającym i wręczyli im róże. Uczniowie zaś obdarowani zostali słodyczami. Otrzymali także ulotkę dla rodziców promującą czytanie.