Zajęcia czytelnicze LOWE z książką wznowione po wakacjach!

Po wakacyjnej przerwie zostały wznowione spotkania czytelników z literaturą w ramach zajęć LOWE z książką. Wyjątkowo, we wtorkowe popołudnie, 28 września 2021 roku, w nielicznym, aczkolwiek bardzo aktywnym gronie, spotkaliśmy się w Bibliotece Biecz, by po raz kolejny porozmawiać o literaturze. O tym, jakie książki nas poruszają i co wnoszą do naszego życia duchowego, a także jak wzbogacają nasze poznanie. Dyskusja była ożywiona. Rozważaliśmy temat pojemności gatunkowej kryminału, analizując jego potencjał diagnozowania problemów społecznych, omawialiśmy książki Andresa Barby, pierwszy raz wydaną w Polsce powieść „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucasa Rijneveld, ciekawie rozmawialiśmy o prozie Therese Bohman i Marie Aubert, Brandona Hobsona oraz o ostatniej powieści Ignacego Karpowicza zatytułowanej „Cicho, cichutko”. Nasze spotkanie z literaturą nie byłoby „naszym spotkaniem”, gdyby nie poruszono wątku prozy o charakterze biograficznym. Zatem opowiedzieliśmy sobie o dwóch tego typu pozycjach: „Miłoszu” Andrzeja Franaszka i „Akanie” Pawła Goźlińskiego. Serdecznie zapraszamy do bieckiej biblioteki na kolejne spotkanie z literaturą już w październiku!