Zajęcia z teatrzyku KAMISHIBAI w Bibliotece Biecz

W dniu 7 października 2020 roku w Bibliotece Biecz miały miejsce innowacyjne zajęcia dla dzieci, aktywnie rozwijające ich edukację estetyczną oraz wyobraźnię.

To tak zwany „Papierowy teatr”,  „teatr obrazkowy”, „teatr narracji”, szerzej znany  jako teatr kamishibai (jap. kami–papier, shibai–sztuka). Teatr ten przedstawia bajki, baśnie lub opowiadania składające się z około kilkunastu pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą połączenia spójnej narracji z ilustracjami zamkniętymi w przenośnym teatrze.

Uczniowie samodzielnie wymyślili i wykonali karty do teatrzyku „Przygody jeża Jerzyka”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu.  Przebiegały one w miłej atmosferze, a kreatywność uczniów można obejrzeć w poniższej galerii.